Фізкультхвилинка до уроку
Урок з
математики з елементами мнемотехніки
3 клас
"Міри довжини. Кілометр.
Порівняння значень величин. Відношення між одиницями довжини. Розв'язування
задач"
Підготувала
вчитель
початкових класів,
вчитель
вищої категорії,
старший
вчитель
Киреєва
Валентина Михайлівна
Шостка
- 2016
Тема. Міри довжини.
Кілометр. Порівняння значень величин. Відношення між одиницями довжини. Розв'язування
задач
Мета:
ознайомити учнів з новою одиницею довжини - кілометром; встановити
співвідношення кілометра і метра; формувати вміння перетворювати іменовані
числа; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, творчі
здібності; виховувати інтерес до математики.
Обладнання:
мультимедійне забезпечення, презентація, відео.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання. (Слайд 1).
- Ми
Вам раді, любі гості,
І
вітаєм щиро Вас,
І
запрошуєм ласкаво
На
урок у 3 клас!
2. Мотивація. (Слайд
2).
- Діти,
який у нас зараз урок?
Наук
цариця недосяжна,
Могутня,
щедра і прекрасна,
Блискуче
розум розвиває,
І
вірно мислити навчає.
II. Актуалізація
опорних знань, умінь та навичок
1. Перевірка домашнього
завдання. (Слайд 3-5).
2. Каліграфічна
хвилинка. (Слайд 6).
-
Що ви знаєте про число 7?
3. Усний рахунок.
Завдання для допитливих. (Слайд 7-8).
-
Є рибка карликовий бичок, яка живе в морях між Індійським і Тихим океанами. Обчисливши
приклади, ви дізнаєтесь її довжину.
4. Математичний
диктант.
-
Так як ми вивчаємо з вами тему "Тисяча. Запис трицифрових чисел", я
хочу перевірити як ви з цим справляєтесь.
1)
Запишіть числа в яких
2
сот., 3 дес., 5 од.,
7
сот., 6 дес., 3 од.,
5
сот.,
6
сот., 7 дес.,
3
сот., 7 дес.,
3
сот., 9 дес..
2)
Запишіть сусідів чисел
731,
600, 520, 801.
3) Перевірка (Слайд 9).
4) Устав
потрібне число (Слайд 10)
977
= 900 + 70 +
870
= 800 +
702
= + 2
177 = 100 + +
5. Кольори веселки. (Слайд 11).
- Молодці! Я
вами задоволена. А яке число і цифра стрічаються сьогодні найчастіше?
- Так, 7 -
магічне число. Народжені під цифрою 7 - допитливі, незалежні, розумні.
- А скільки
кольорів у веселки?
- Традиційно -
умовно виділяють 7 кольорів. Цю послідовність можна запам'ятати за
мнемотехнічною формулою, в якій кожне слово розпочинається на літеру певного
кольору.
6. Фронтальне
опитування.
- А
тепер давайте пригадаємо, якими одиницями довжини ми користуємось, коли
вимірюємо невеликі відстані?
-
Скільки сантиметрів у 1м? в 1 дм?
-
Скільки міліметрів у 1 см? в 1дм?
-
Порівняйте: 1 мм і 1 см; 14 дм і 140 см; 1 м 5 см і 15 см.
ІІІ. Повідомлення теми і
мети уроку (Слайд 12)
-
Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новою одиницею вимірювання довжини -
кілометром, установимо співвідношення кілометра і метра, будемо вчитися
визначати відстань, вдосконалювати обчислювальні навички.
IV. Вивчення нового
матеріалу
1. Ознайомлення з новим
матеріалом.
-
Уявіть відстань між Києвом і Шосткою. Чи можливо цю відстань виміряти у метрах?
Чи зручно так вимірювати?
-
Великі відстані вимірюють кілометрами. Один кілометр тролейбус проїде приблизно
за 2–3 зупинки. А доросла людина може пройти 1 км за 15 хвилин.
1
км = 1000 м (Слайд 13)
2. Первинне закріплення.
(Слайд 14).
-
Скільки м в 1 км? 7 км? 5 км?
-
Скільки км у 1000 м? 4000 м?
-
Отже, щоб краще запам'ятати міри довжини, нам допоможе весела таблиця, де 1 -
Веселий Мудрунчик, а 0 - Кіндер Сюрприз.
Міри довжини
3. Перетворення
іменованих чисел.
-
Запишіть у метрах або в метрах і сантиметрах.
-
Перевіряємо. (Слайд 16).
4. Робота біля дошки.
(Слайд 17).
-
Як порівняти іменовані числа? (Перетворити в одну одиницю вимірювання).
5. Розв'язування задач.
(Слайд 18).
- З
яких частин складається задача?
Робота над задачею (с.
69, завдання 457).
Аналіз
умови задачі.
Запис
розв’язання задачі: 72 : 8 = 9 (км)
-
Після того, як ми дізналися, що велосипедист проїхав 9 км за 1 годину, можна
сказати, що швидкість велосипедиста - 9 км/год.
Завдання
для допитливих
-
За скільки годин велосипедист проїде 45 км?
45
: 9 = 5 (год)
6. Фізкультхвилинка.
(Відео).
7. Розв'язування задачі
біля дошки двома способами. (Слайд 20).
Розв’язування
задачі з коментуванням біля дошки (с. 70, завдання 461).
8. Гра
"Шифрувальник" (Слайд 21).
-
Обчисліть приклади. Кожна відповідь має свою букву. Розставте букви в порядку
зростання значень відповідних виразів. Прочитайте, як давні греки називали
річку Дніпро. (Борисфен).
9. Мнемотехніка (Слайд
22).
-
Що ви знаєте про Дніпро?
-
Довжина річки - 2201км, довжина по території України - 981км. У Дніпра 10
порогів і 2000км судноплавного шляху.
-
Ці знання вам будуть потрібні на уроках географії. Тому давайте спробуємо
запам'ятати ці числа за допомогою методу
трансформації.
(Слайд 22).
V. Підсумок уроку
-
Чого ми навчилися сьогодні на уроці?
-
Які завдання виконували із задоволенням?
-
У чому виникали труднощі?
- Як ми їх долали?
-
Скільки метрів в одному кілометрі?
-
За скільки хвилин доросла людина пройде 1 км?
(Оцінювання
учнів).
VI. Домашнє завдання
(Слайд 23)
С.
70 № 463, № 464
-
Дякую за увагу (Слайд 24).
Немає коментарів:
Дописати коментар